Představujeme naše trenéry a vedení oddílu.

Mgr. Radek Patsch - předseda oddílu - hlavní trenér přípravky Čajkovského, U12 až U22                      

Mgr. Michal Sklenář - místopředseda - trenér všeobecné přípravy

Mgr. Kristýna Peringerová - kondiční trenér                                                     

Mgr. Jiří Ostrý - člen výboru

Bc. Jiří Milek - trenér družstva U16

Bc. Vojtěch Pavlík - trenér přípravky na ZŠ Demlova


Mgr. Radek Patsch

Narodil se 31.12.1969 v Šumperku. Zde navštěvoval gymnázium, věnoval se sportu a hudbě.     V 18 letech zahájil studia na Pedagogické fakultě UP Olomouc obor 1.stupeň s rozšířenou výukou Tv. Hned v 1.ročníku (rok 1988) začal pracovat jako asistent trenéra u dorostenek SK UP Olomouc. Po roce, kdy trenér Teplý přestoupil k družstvu žen SK UP, převzal roli prvního trenéra a již s prvními svými svěřenkyněmi (ročníky 73-75) dosahovali skvělých výsledků. Velmi úspěšnými byly ročníky 82-86 vyhlášené Nejlepším sportovním kolektivem, 90-93 a další.                                    Několik titulů Mistra republiky, stříbrné a bronzové medaile v nejvyšších soutěžích  pomohly Radkovi k postu trenéra reprezentačního družstva kadetek ČR, se kterým zvítězili na Turnaji olympijských nadějí a po kvalifikaci na ME v Liberci se jim podařilo postoupit z druhého místa.     V tomto skvělém kolektivu se setkal s takovými hráčkami, jako je Anetka Havlíčková (nejlepší hráčka ČR 2014-16), Julie Jášová (libero VK Prostějov), se skvělými trenéry Mgr.Rosťou Vorálkem (šestkový trenér Kiki a Maki, současný špičkový trenér beachvolejbalu a profesor FTVS v Praze), Mgr.Leošem Chalupou (trenér reprezentačního družstva ročníku 82-83, který s nimi získal titul Mistra Evropy). V této době pracoval trenér Patsch také jako předseda Trenérské rady mládeže a spolu s dalšími vynikajícími trenéry (Matěj, Lakomý, Kozel, Horáček, Novák, Jančář,...) tvořili tehdy pevnou linii českého mládežnického volejbalu. Hráček, se kterými se Radek za těch 30 let v Olomouci trenérsky potkal je spousta a jistě by nechtěl žádnou opomenout, jmenujme alespoň ty nejznámější  dívčími jmény: Eva Celbová, Soňa Dosoudilová, Katka Zábranská, Jana  Šenková, Petra Chalcarzová, Veronika Gregorová, Markéta Janečková, Lucka Pekarová, Simona Janečková, Lucka Polášková a mnoho dalších skvělých hráček!                                                                                  Hlavním zaměstnáním trenéra Patsche je učitelství a tomu zůstává věrný již 28 let. Za tu dobu založil sportovní volejbalové třídy na ZŠ Terera a ZŠ Zeyerova, které dosahovaly výborných výsledků. Nyní pracuje jako třídní učitel  na ZŠ Demlova.


Mgr. Jiří Ostrý

Narodil se 18.ledna 1984 v Olomouci.
Po úspěšném absolvování olomouckého gymnázia Hejčín se vydal studovat celoživotní vášeň
sport. Na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci úspěšně vystudoval obor učitelství pro střední školy  tělesné výchovy a geografie. Od mládí se věnoval sportu, zejména
fotbalu. V roce 2007 se začal naplno věnovat trénování fotbalu a kondice.
Od roku 2011 do roku 2015 působil jako asistent trenéra u dorosteneckých
družstev SK Sigma Olomouc. Od roku 2011 působí jako učitel na FZŠ Tererovo
nám.1, kde v roce 2014 obnovil tradiční sportovní třídy.
                                                                           

V roce 2015 založil Ostrý trénink, který se zaměřuje na
individuální i skupinový kondiční trénink pro sportovce i širokou veřejnost. V roce
2017 obnovil spolupráci s fotbalovým klubem SK Sigma Olomouc, kde nyní
působí jako kondiční trenér dorosteneckých týmů.


Mgr. Michal Sklenář

Narozen 1983, Absolvent FTK univerzity Palackého v Olomouci, obor učitelství pro střední školy tělesná výchova a geografie. 2009 - 2010 - učitel TV - Z na ZŠ Dr. Hrubého 2, Šternberk                 (s Radkem :-) )
Od 2011 - manažer ve finančně - poradenské společnosti Partners Financial Services, a.s
        Trenér fotbalu UEFA B od 2007 (UEFA C od 2004) - SK Bělkovice - dorost, SK Bělkovice - A mužstvo, 1.A třída krajského přebor.                                                                                                      

Instruktor Lyžování, APUL B od 2007 ( APUL C od 2004) - Pec pod Sněžkou                                  

Kondiční trenér - Ostrý TRÉNINK                                                                                                           

Organizátor sportovních, firemních akcí
Jiří Milek

Narozen 1992 v Zábřehu na Moravě. Absolvoval základní školu Vodní v Mohelnici, kde se v šesté třídě přihlásil do volejbalového náboru TJ sokol Mohelnice (krajský přebor). Poté následovalo studium na osmiletém gymnáziu v Zábřehu, při kterém se dostal do družstva v České Třebové (extraliga kadetů, první liga juniorů). Své studium zakončil na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. V průběhu vysokoškolského studia se nadále věnoval své životní vášni, avšak přicházel čím dál více na chuť písku a slunci :).


Bc. Vojta Pavlík

Narodil se 6.11.1992 ve Zlíně. Po absolvování Kojetínského gymnázia se jeho cesty ubírali k Olomouci, kde začal studoval Pedagogickou fakultu (nyní 5.ročník). Od mládí se věnoval divadlu a především míčovým sportům (volejbal, basketbal, florbal). Kromě sportování se nyní věnuje i asistentství na ZŠ Demlova, kde trénuje i mladší žákyně.                                                                     Dlouholetý instruktor táborů a mimoškolních aktivit.